Ana içeriğe atla
hakkımızda

 

ASBÜ Dış İlişkiler Biriminin görevi, Üniversitemiz Rektörlüğünün yurt dışından kişi ve kurumlarla, yabancı devlet kurumlarının yurt içindeki temsilcileriyle temas ve yazışmalarının koordinasyonunu sağlamaktadır. Üniversitemiz ile diğer ülkelerdeki üniversiteler arasında kültürel, sanatsal, bilimsel alanlar ile eğitim‒öğretim konularında iş birliğini geliştirmeyi amaçlar. Birimimizin ana faaliyetlerinden biri Erasmus+, Mevlana, Farabi değişim programlarının yanı sıra, uluslararası ikili akademik iş birliği anlaşmaları ve uluslararası ortak diploma programlarını da koordine edip yürütmektedir. 
Üniversitemiz öğrencileri ile değişim programları kapsamında gelen yabancı uyruklu öğrencilere destek ve danışmanlık sağlamak, öğrencilerimize uluslararası ve ulusal değişim programlarımızla ilgili oryantasyonlar ve seminerler düzenlemek birimimizin görevleri arasındadır. 

vz

 

 

Misyon

Dış İlişkiler Biriminin misyonu, üniversite öğrencilerinin ve öğretim elemanlarının eğitim araştırma faaliyetlerinde uluslararası deneyim kazanmalarını sağlamak ve yabancı üniversitelerden gelen öğrenci ve bilim insanlarının üniversiteye uyum sağlamalarına yardımcı olmaktır. Birimimiz, uluslararası program ve projelerden azami ölçüde yararlanmayı sağlamak, Amerika, Avrupa, Asya ve Okyanusya’daki üniversiteler ile iş birliği anlaşmaları imzalamak için çalışmalar yürütmektedir.

 

 

 

 

Vizyon

Birimimizin vizyonu, üniversitenin uluslararasılaşması ve uluslararası düzeyde tanınırlığının en üst düzeye çıkarılması  ve dünyadaki en iyi fırsatlara ilişkin bilgi edinip ve bunlardan nasıl yararlanılacağı konusunda uzmanlık hizmeti sağlamasıdır. 

ms


 

 

 

 

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.